Významní absolventi

Filip Teller

Moderátor, herec věnující se autorskému divadlu a zdravotní klaun

Za svou tvůrčí kariéru hostoval v profesionálních divadlech. Na mezinárodním festivalu divadelních formací v Římě získal cenu GEMINI D‘ORO PRIZE za nejlepší mužský herecký výkon. V roce 2015 založil společně se svým týmem divadelní talk show Tell or Show. Filip Teller se věnuje psaní celovečerních stand up představení a her.

Do profesionálního světa divadla ho v dětství uvedla Eva Tálská. Po studiu na Gymnáziu Tišnov absolvoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, ateliér autorského herectví, pohybového divadla a klaunství. V rámci studijní stáže pobýval také ve Velké Británii. Za svou tvůrčí kariéru hostoval v profesionálních divadlech (např. Divadlo Husa na provázku, Divadlo Bolka Polívky či Městské divadlo Zlín) a v nezávislých uměleckých uskupeních. S Divadlem Husa na provázku vystupoval na festivalech ve Francii, Belgii a Rusku. Na mezinárodním festivalu divadelních formací v Římě získal cenu GEMINI D‘ORO PRIZE za nejlepší mužský herecký výkon za ztvárnění postavy papeže Bonifáce VIII. Jeho autorskou prvotinou je inscenace balancující na pomezí one man show a divadelní zpovědi – Inspirováno láskou. Mezi jeho další autorské projekty patří celovečerní stand up Čecháčci a Čoboláci, který vznikl ve spolupráci s Pavolem Serišem. Dále Filip Teller účinkuje v monodramatu Cikánský boxer německé autorky Rike Reiniger. V příběhu z druhé světové války ztvárňuje postavu bývalého boxera Hanse. V roce 2015 založil Filip Teller, společně se svým týmem, divadelní talk show Tell or Show. V současné době se Filip Teller věnuje psaní celovečerních stand up představení a her.

 

„Kdyby se mě někdo zeptal, jestli bych zpětně měnil výběr své střední školy, řekl bych, že ne. Osobní přístup a smysl pro humor jednotlivých profesorů na tišnovském gymnáziu ve mně zanechal pozitivní vzpomínky. Otázkou zůstává, jestli jsem je já zanechal v nich?“