Obecné informace

Škola v roce 2023 získala akreditaci Erasmus+ na realizaci projektů v období 2023-2027.  V létě vyjeli první učitelé na metodické a jazykové kurzy do zahraničí (Irsko), v říjnu se uskutečnil výjezd 12 členů školního parlamentu nižšího i vyššího gymnázia a 2 učitelů do Nizozemí, kde navštívili dvě partnerské školy, čerpali inspiraci a sdíleli své zkušenosti. V dalším období nás čekají výjezdy učitelů na kurzy a stínování do různých evropských škol, několik krátkodobých pobytů studentů-jednotlivců v partnerských školách a další skupinové mobility zaměřené jak na přírodovědné, tak humanitní předměty. V rámci akreditace můžeme pozvat i zahraniční odborníky z oblasti vzdělávání do naší školy na přednášky, workshopy či mentoring v hodinách. Těšíme se, že všechny tyto aktivity přispějí k obohacení výuky na gymnáziu, profesnímu a osobnostnímu růstu učitelů i studentů a novým kontaktům, které přinesou vzájemnou inspiraci, nové výzvy a nová přátelství.

Stránka projektu: https://www.gym-tisnov.cz/projekty/mezinarodni-projekt-erasmus-(ka120)

KRITERIA PRO VÝBĚR STUDENTŮ NA MOBILITY

1. Dostatečná jazyková vybavenost
  2. Věkově odpovídá požadavkům partnerské instituce
  3. Studentova volba předmětů odpovídá cílům projektu
  4. Omluvená absence nepřesahující 20%
  5. Splněné klasifikační požadavky ve všech předmětech
  6. Motivační dopis v cizím jazyce

Výběr dále ovlivňují následující kritéria:

1. Předchozí účast v projektech Erasmus (upřednostnění těch, kteří ještě nikde nebyli)
  2. Aktivita v projektech Erasmus
  3. Účast v soutěžích pořádaných školou (jazykové konverzační soutěže, olympiády, sportovní soutěže atd.)
  4. Aktivní přístup ke studiu
  5. Chování

FINÁLNÍ VÝBĚR STUDENTŮ A DALŠÍ KRITERIA VÝBĚRU JSOU VŽDY V GESCI GARANTA PROJEKTU.

V PRÍPADĚ VELKÉHO MNOŽSTVÍ ZÁJEMCŮ SPLŇUJÍCÍCH KRITERIA MŮŽE ROZHODNOUT LOS.