3D tisk

Výroba trofejí na 3D tiskárně pro turnaj v počítačových hrách.

V rámci turnaje v počítačových hrách který na podzim pořádal tým ze studentského parlamentu pod vedením Vojty Ondráčka, jsem byl pověřen výrobou trofejí pro výherce. Nešlo o nějaké poháry či medaile, ale o předmět, který je pro každou hru symbolický. Celkem tedy vzniklo 5 unikátních předmětů, které si výherci zasloužili. Vše začalo vytvářením 3D modelů. Některé modely byly namalovány, některé staženy a upraveny v programech Onshape a Blender. Při výrobě jsme aktivně využívali školní 3D tiskárnu, která pracovala v podstatě nepřetržitě. Po té, co byly předměty vytištěny, přišla na řadu povrchová úprava. Výtisky bylo potřeba začistit a některé díly obrousit tak, aby do sebe hezky zapadaly a nakonec se mohly složit, sešroubovat a slepit. Všechny modely byly ručně barveny buď štětcem nebo za pomoci stříkací pistole. Poté už trofeje putovaly ke svým majitelům.

Štěpán Gavanda, sexta