Adaptační pobyty - Prima, 1.A

S ohledem na aktuální opatření, je potřeba provést před odjezdem na adaptační pobyty testování studentů. Z tohoto důvodu se také mění čas a místo nástupu na adaptační pobyty.

Testování proběhne ve škole. Studenti přijdou k hlavnímu vchodu (Na Hrádku 20), kde je pedagogové nasměrují do třídy, kde bude probíhat testování. Testování proběhne v doprovodu třídního učitele a školní psycholožky, pod jejich dohledem se pak žáci přesunou na nádraží.

Sraz ve škole na testování je v den odjezdu v 8:15 (prima v úterý 31.8., 1.A ve středu 1.9.). Přesun na nádraží v 9:00, odjezd vlaku v 9:33. Studenti potřebují mít s sebou ochranu dýchacích cest (např. na cestu vlakem). Studenti si jízdenky kupují sami.

Pokud studenti spadají do níže uvedených výjimek, netestují se a přijdou rovnou na nádraží v Tišnově (sraz nejpozději v 9:15). Testování nepodstupují:

• studenti, kteří se prokáží laboratorně provedeným testem ne starším 7 dní v případě RT-PCR vyšetření na přítomnost viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem. Nebo 72 hodin v případě POC test na přítomnost antigenu viru SARS-CoV-2 s negativním výsledkem.
  • studenti, kteří prokazatelně prodělali onemocnění covid-19 a ukončili karanténu před maximálně 180 dny - potvrzení od lékaře nebo výsledek pozitivního testu.
  • studenti, kteří byli očkovaní a mají min. 14 dnů po druhé dávce či první dávce u jednodávkového očkování.

Potvrzení o laboratorně provedeném testu nebo očkování předloží učiteli k nahlédnutí, musí je mít u sebe po celou dobu adaptačních pobytů pro účely ubytování.