Další aktivita projektu Fakultní škola

Přednášky Léčivé rostliny

Protože jsme tzv. Fakultní školou Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové, dostávají se k nám informace o aktivitách této školy, které jsou pořádány pro středoškoláky.

Využila jsem tedy v dubnu tohoto roku možnosti se každé úterý odpoledne účastnit online kurzu Léčivé rostliny, který byl primárně určen pro studenty 2. a 3. ročníků středních škol. Celý kurz byl veden v podobě přednášky s použitím prezentace a s milým výkladem paní PharmDr. Daniely Hulcové.

První přednáška byla věnována především představení fakulty, posléze jsme si prošli možné chemické látky, o kterých bude mluveno v dalších přednáškách. Další 3 přednášky byly poté věnovány sběru, pěstování, zpracování a kontrole léčivých rostlin. Dozvěděli jsme se také mnoho informací o obsahových látkách a léčebném použití u častých nemocí a také možných rizicích spojených s jejich užíváním.

Tuto aktivitu vnímám jako sympatické propojení naší výuky biologie a chemie s potenciálním vysokoškolským studiem farmaceuticky zaměřeným.

Kristýna Kožínová, 3.A, studentka Somatologie