Letos si kvartáni pro tradiční projekt Kvarta pro tercii zvolili náročné téma: útěk z Osvětimi. Tento obtížný úkol zvládli ctí.
Terciáni odcházeli plní dojmů z přijímání do tábora, kde prošli "tetováním" čísel a symbolickým zbavením vlasů, rozřazováním, výslechy, návštěvou lékařovy výzkumné laboratoře a následným odchodem do "sprch". Tam na ně naštěstí čekal hodný dozorce, který jim pomáhal získat potřebné věci pro útěk: jídlo, peníze, lístek na vlak, pas a oblečení. Utekli všichni a nikdo neutrpěl žádnou újmu, naopak program velmi chválili. Na závěr ještě proběhla historická přednáška, rovněž v režii kvarty. Oceňujeme citlivé zpracování tématu a jsme velmi zvědaví na příští ročník.