Den přírodních věd

Studentky tercie úspěšně reprezentovaly školu

Střední průmyslová škola chemická ve spolupráci se Zoo Brno pořádá tradičně v podzimních měsících Den přírodních věd. Jedná se o týmovou soutěž určenou pro žáky tercie a kvarty. Letošní ročník soutěže měl poprvé online podobu a zúčastnilo se ho 12 týmů gymnázií jihomoravského kraje. Naši školu reprezentovaly  velice úspěšně 2 týmy. Terciánky Marína Malášková, Ester Otiepková, Anna Součková obsadily krásné  2. místo a družstvo kvarty ve složení Vojtěch Ondráček, Tran Duc Ahn a Jakub Sýs skončilo s nepatrnou bodovou ztrátou za dívkami celkově čtvrté.

Ačkoli se soutěž konala již 7. 10. 2020, teprve dnes po dvou měsících distanční výuky si mohly studentky tercie převzít diplomy a společně se vyfotit. Kromě drobných cen získaly i poukaz na návštěvu brněnské ZOO pro celou třídu.