Den ptactva pro školy v ZOO Brno 2. 4. 2019

U příležitosti Mezinárodního dne ptactva pořádala 2. 4. 2019 ZOO Brno tradiční ornitologickou soutěž s názvem – Den ptactva pro školy.

Mgr. Petra Seberová

Soutěže se letos účastnilo 15 čtyřčlenných družstev, která byla složena z žáků druhého stupně ZŠ a nižšího stupně gymnázií z Brna a okolí.

Během procházky po zoologické zahradě bylo úkolem týmů vyplnit kvíz, kde otázky nebyly vždy jednoduché. Dále poznat ptačí hlas a určit předložené peří a hnízdo.

Naši školu reprezentovala dvě družstva. Dívky z kvarty ve složení Drlíková Anna, Kalábová Petra, Doležalová Kateřina a Sklenářová Petra se umístily na 6. místě a výběr žákyň ze sekundy  - Kurečková Klára, Fikáčová Stella, Josefi Isabela a Cíchová Hana obsadily 11. místo.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci školy.