Erasmus v Rumunsku

V pátek se úspěšně vrátili studenti, kteří se účastnili studijního pobytu Erasmus v Rumunsku.

Jaké to bylo, popisuje účastnice Marie Štěpanovská.

Projekt Erasmus+ nás zaujal, protože nabízí možnost poznat jiné kultury a místa, seznámit se s lidmi z jimých zemí a přitom si zlepšit znalosti angličtiny, a tak jsme se rozhodly přihlásit a vydaly se do Rumunska.

Cesta utekla mnohem rychleji, než jsme čekaly a v kupé panovala příjemná atmosféra.

Paní profesorky nám se vším pomáhaly a  byly tady pro nás. Lepší doprovod bychom si nemohly přát.

Bydlely jsme v chatkách za hotelem, který nám zároveň zajišťoval i jídlo, které, jak jsme se dozvěděly v polovině pobytu zde, nikomu nechutnalo, jednou z nejčastějších výtek bylo nedostatečné okořenění.

Ostatní účastníci přijeli z Maďarska, Slovenska a Rumunska. Povídali jsme si anglicky, ale i česky. Celý program vedl Ionut, se kterým jsme zažili spoustu dobrodružství. Aktivity byly dobře vymyšlené a díky nim jsme se navzájem mnohem líp poznali.

Odjíždíme s novým pohledem na ostatní kultury a spoustou zážitků. Myslíme si, že za pár zmeškaných hodin ve škole nová zkušenost rozhodně stála.

Jsme moc rády, že jsme dostaly šanci zúčastnit se a jsme vděčné, že nám naše škola tuto příležitost poskytla.

Marie Štěpanovská, studentka 1.A