Exkurze 2.A do Prahy

Návštěva Prahy, která je pro žáky 2. ročníku na naší škole již dlouholetou tradicí, se uskutečnila ve dnech 17. a 18. dubna 2024.

Společná fotografie u Pražského hradu

Dvoudenní exkurze byla zahájena procházkou po Královské cestě, která vrcholila v areálu Pražského hradu. Návštěva Národního muzea umožnila toulat se po jeho rozlehlých expozicích i prohlídku města z nejvyšších pater historické budovy. Večerní představení v Divadle ABC nabídlo moderní zpracování Shakespearovy hry Jak se vám líbí. Procházka noční Prahou po Národní třídě s připomenutím událostí 17. listopadu či v potemnělých uličkách Starého města se stala zajímavou tečkou za prvním dnem. Ten druhý byl zahájen návštěvou Poslanecké sněmovny, a to jak jejího informačního centra a parlamentaria, tak i galerie pro hosty v průběhu skutečného zasedání. Následující návštěva Národní galerie ve Schwarzenberském paláci pak připravila možnost přenést se do éry renesance a baroka. Čas exkurze byl uzavřen hodinovým rozchodem na Václavském náměstí a šťastným návratem domů.