Exkurze laboratoří RECETOX

Exkurze výzkumného centra Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity RECETOX

11. dubna 2022 navštívili žáci Biologických cvičení centrum RECETOX, které se zabývá výzkumem a výukou v oblasti managementu environmentálních a zdravotních rizik souvisejících s chemickými látkami kolem nás. V roce 2022 oslaví výzkumné pracoviště 39 let své existence. Žáci měli možnost seznámit se s laboratořemi, které jsou akreditovány podle evropských norem na provádění odběrů environmentálních vzorků a širokého spektra chemických analýz, biobanku, která shromažďuje, zpracovává, ukládá a distribuuje různé typy biologických materiálů a výzkumné laboratoře, zabývající se chováním organismů při změnách podmínek prostředí. V průběhu celé exkurze se nám věnovali odborní pracovníci, kteří nás seznámili s technikou a metodami, využívanými při výzkumu a zpracování vzorků. Budoucím maturantům byly představeny studijní programy na pomezí biologie, chemie, epidemiologie, environmentálních věd, matematiky, statistiky a informatiky, které RECETOX nabízí jako obory bakalářské a navazující magisterské.