Ani třída septima nepřišla o rozloučení s chemií při tradiční exkurzi do pivovaru.
V horkém červnovém odpoledni studenti zahájili exkurzi ve varně, kde bylo ještě větší vedro než venku. Dozvěděli se zde například, že právě vařené pivo se na hospodské stoly dostane až koncem srpna. Následně jsme se zchladili pod ležáckými tanky, které už nejsou od zemí, ale stojí v hale jako 28 m vysoké válce. Viděli jsme plnění piva do skleněných i PET lahví. Nechybělo okénko do historie, neboť náš průvodce byl VŠ student historie, který se zabýval pivovarnictvím v Brně. Septimáni jsou velmi zvídaví, a tak exkurze bavila nejen průvodce, ale i všechny kolem.