Krajské kolo biologické olympiády nižšího gymnázia

V sobotu 1. 5. 2021 se konalo krajské kolo Biologické olympiády.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

V sobotu 1. 5. 2021 se konalo krajské kolo Biologické olympiády kategorií C, D (nižšího gymnázia). Z rozhodnutí organizátorů soutěže nepostupovali ze školních kol pouze vítězové, ale i studenti podle bodového ohodnocení, kterého ve školním kole BO dosáhli. Naši školu tedy reprezentovalo 7 studentek. Součástí soutěže bylo vypracovat vstupní úkol, vyplnit online vědomostní test a poznávat organismy.

V kategorii C (tercie, kvarta) se z celkového počtu 90 účastníků nejlépe umístila Johana Ryšavá z tercie na 27. místě. Dále se účastnily Antonie Pekaříková z kvarty a Ester Otiepková z tercie.

V kategorii D (prima, sekunda) naši školu reprezentovaly žákyně sekundy. Z celkového počtu 80 účastníků se na 12. místě umístila Aneta Šunková, na 15. místě Aneta Seberová, 18. místo obsadila Lenka Prášková a na 32. místě skončila Lucie Štěpánková.

Všem děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.