Krajské setkání parlamentů

Ve středu 22.3. se v Brně uskutečnilo Krajské setkání parlamentů základních a středních škol.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Za naši školu se jej zúčastnilo 6 zástupců. Součástí programu byly zajímavé workshopy pro studenty i učitele, vzájemné předávání zkušeností a také soutěž „Náš parlament v 90 sekundách“. V soutěži představili svou činnost i zástupci parlamentu nižšího i vyššího gymnázia naší školy. Prezentace žákyň nižšího gymnázia byla v konkurenci dalších 14 týmů vybrána jako jedna z nejlepších. Diplom našim studentkám předával hejtman Jihomoravského kraje Mgr. Jan Grolich. Toto ocenění je výsledkem nejen aktivní činnosti žáků parlamentu nižšího gymnázia, ale také nadšení a obětavé práce Mgr. Jany Vykoukalové, která činnost parlamentu nižšího gymnázia koordinuje.