Krok za oponu s operou Carmen

16.10. se účastnilo 200 studentů interaktivního programu Janáčkovy opery Národního divadla V BRNĚ s názvem Krok za oponu s operou Carmen.

42 členů orchestru Janáčkova divadla s dirigentem Marko Ivanovičem a sólisté opery s choreografkou Ladislavou Košíkovou a dramaturgyní divadla Patricií Částkovou provázeli slovem, hudbou i pohybem studenty operou Carmen. Zástupci dívek i chlapců z gymnázia se nechali řídit v několika úkolech a spolu s členy Národního divadla si i zahráli a zatancovali. Hlavní roli Carmen zpívala Jana Hrochová, spolu s ní vystoupili v roli vojáků 2 pěvci a v roli cigánek dvě sólistky ND. Původní píseň Habaneru zpívala Daniela Straková Šedrlová s doprovodem klavíru paní Galiny Alechkevitch.

Celý koncert zajistili produkční opery Zuzana Palaniyappan a vedoucí uměleckého provozu opery Aleš Kučírek.

Z ohlasů studentů lze soudit, že se program líbil.