Kurz Obchod v cestovním ruchu

V současné době je jedním z velice důležitých předpokladů získání dobrého zaměstnání i znalost cizích jazyků. A to nejenom angličtiny, která se dnes považuje za standard.

NOVINKA VE VÝUCE JAZYKŮ NA GYMNÁZIU - Kurz Obchod v cestovním ruchu

Je proto nutné znát ještě další cizí jazyk. Na tišnovském gymnáziu mají žáci možnost vybrat si francouzštinu, němčinu, ruštinu a také italštinu. V rámci výuky němčiny a ruštiny jsme letos zařadili možnost prohloubit si znalosti těchto jazyků i v dalších oblastech. Žáci naší školy mají možnost zúčastnit se v hodinách online kurzu, který se zabývá obchodem v oblasti turismu a cestovního ruchu. Pod vedením učitele zpracovávají články, novou slovní zásobu, cvičení a testy. Materiál mohou použít i k procvičování doma.

V kurzu se naučí, jak napsat obchodní dopis, prezentovat firmu nebo zboží, představit služby v oblasti hotelnictví a turismu. Po úspěšném ukončení kurzu – tj. splnění všech testů a úkolů, dostanou žáci certifikát. Znalosti v tomto oboru mohou v budoucnu využít v praxi, při studiu i hledání zaměstnání. Doufáme, že tato nová zkušenost obohatí i v budoucnu naši nabídku v oblasti výuky cizích jazyků.