Kurz první pomoci pro žáky 2. ročníků

Kurz první pomoci se na naší škole stává už téměř tradicí. Ten letošní se uskutečnil 23. a 24. října pro sextu, 2. A a 2. B.

autor foto - Mgr. Tereza Kubicová
autor foto - Mgr. Tereza Kubicová

Během prvního dne se studenti seznamovali s tím, jak ideálně by měli při poskytování první pomoci postupovat. Naučili se, jak mohou efektivně provádět primární vyšetření pacienta pomocí užitečného schématu XABCDE. Se školitelem se dostali k nejrůznějším scénářům. Řeč byla například o ošetření zraněných při dopravních nehodách, poskytnutí pomoci diabetikovi, astmatikovi či epileptikovi, o záchraně tonoucích a o dalších akutních situacích, do kterých se mohou kdykoli dostat. Druhý den kurzu byl zaměřen zejména na praxi. Studenti na figurínách zkoušeli resuscitovat dospělého, dítě i batole. Seznámili se také s tím, jak vázat tlakový obvaz a jak manipulovat se zraněným. 

Jako obvykle se na konání celé akce podíleli hasiči a záchranáři z praxe, jmenovitě Zdeněk Doubek, David Müllera Marek Krejčí, kterým patří naše poděkování.


Z reakcí studentů:

„Kurz byl přínosný, myslím, že by mohl kurz trvat více než 2 dny.“

„Přidala bych kvíz pro zopakování.“

„Byli hodně vstřícní a milí, to cením. Dřív bych považovala třeba resuscitaci za něco, na co nemám šanci si vůbec troufnout, ale když jsem si to mohla vyzkoušet, tak je mi to známější a tolik bych se to nebála provést, kdyby to bylo třeba.“

Fotogalerie