V rámci laboratorních cvičení se naši studenti 3. ročníku zapojují do výuky primy. Letos se jedná o devátý ročník, při kterém žáci laboratorních cvičení učí primány základní práci s mikroskopem. Díky individuálnímu přístupu mohou studenti předat své zkušenosti z hodin laboratorních cvičení přímo žákům primy.
Primáni jsou rozděleni do tří skupin, aby se přizpůsobil prostor laboratoře a dostupný počet mikroskopů. V rámci cvičení žáci připravují roztlakový preparát, provádějí mikroskopování a následně vytvářejí protokol. Součástí cvičení je také možnost pozorování trvalých preparátů
Hodnocení cvičení žáky 3. ročníků:
- "...měla jsem hodnou holčinu, byla milá a komunikativní, takže jsem ráda, že se zajímala a doufám, že ji to bavilo. Pro mě dobrá zkušenost s mikroskopem i dětmi..."
- "... bylo to super, moc jsem si to užila ..."
- "... ještě jsem s dětmi nepracovala, takže to bylo pro mě nové a ze začátku jsem se toho i bála, ale určitě to byla pro mě skvělá zkušenost..."
- "... bylo to moc fajn, uběhlo to rychle, myslím, že to nebyl ztracený čas, užila jsem si to.."
- "... udělalo mi radost, jak byli primáni šikovní, moc jsem si to dnes užila..."
Hodnocení cvičení a třeťáků primány:
- "... moc mě to bavila. Dokonce jsem aji zjistil, jak lehký je rozbít sklíčko. Byla moc laskavá ..."
- "... děkuji za trpělivost a pomoc s laboratorním cvičením :-) ..."
- "... bylo to super, moc se mi to líbilo ..."
- "... jste super! Moc se mi to líbilo..."
- "... třeťačka byla super, jak mi všechno vysvětlila a měla se mnou trpělivost..."
- "... děkuju za pomoc, užil jsem cvičení. A taky díky, že jsi opravovala mé pravopisné chyby..."
- "... všechno mi vysvětlila, popsala, pomohla mi se vším, byla na mě hodná a celou dobu se mi věnovala..."
- "... dobře se mi s ní pracovalo ..."