Literárněhistorická exkurze v Praze - třída 2.B

Po roce opět nastal čas, kdy třídy 2. ročníku navštěvují Prahu. Jako první letos vyrazila třída 2.B a její program byl velmi různorodý a pestrý.

Třída 2.B - Malé náměstí v Praze

Na putování se žáci vydali z Tišnova v úterý 11. 4. ráno a hned po příjezdu a odložení batožin v hostelu, kde byli ubytování, zamířili do historických částí města. Nejprve navštívili Muzeum Karlova mostu, ve kterém byla součástí prohlídky také plavba lodí typu Vodouch po Vltavě. Průvodním slovem žáky poučil i pobavil pan kapitán, který jim připomněl, že pokud něco vědí a znají, "Nežili nadarmo". Tato věta se pak prolínala i dalšími společně strávenými chvílemi.

Uličkami Starého Města s několika zastaveními prošli žáci až k budově Staroměstské radnice, kde je čekala komentovaná prohlídka historických sálů, kaple, středověkého podzemí a také výstup na věž. Všem se naskytly krásné a daleké výhledy nejen na historickou část města.

První den exkurze byl zakončen návštěvou divadelního představení Balada pro banditu v Divadle na Vinohradech. Všem se představení velmi líbilo a připojili se k ovacím ve stoje.

Druhý den začali návštěvou Poslanecké sněmovny, ve které žáky čekala téměř dvouhodinová prohlídka nejen oficiálních prostor (Jednací síň a prostory pro média), ale také návštěva některých poslaneckých kanceláří a klubových prostor. Z jednoho z balkonů se žákům naskytl pohled na prosluněné Malostranské náměstí. Za možnost této poutavé a velmi zajímavé návštěvy byli žáci velmi vděčni. Pro některé se možná stala i studijní inspirací.

Po krátkém rozchodu pak program pokračoval komentovanou prohlídkou Malé Strany s průvodcem Davidem Chlumem, který žákům ukázal známá i méně známá místa a především zákoutí této městské části. Celá vycházka byla zakončena v alchymistickém muzeu na Jánském vršku programem, který byl jakýmsi pomyslným vyvrcholením dvoudenního "poznávání a putování".

Poté již čekala studenty cesta domů. Vraceli se znavení, ale s mnoha zážitky a novými poznatky.