Mezinárodní den studentstva 2020 online

Každý rok je tradicí na našem gymnáziu připomenout a oslavit Mezinárodní den studentstva.

Vědomostní hra - Dobyvatel
Vědomostní hra - Dobyvatel

Každý rok je tradicí na našem gymnáziu připomenout a oslavit Mezinárodní den studentstva. V minulém roce se celé organizace MDS zhostil nově vzniklý studentský parlament (SPGT) a ani letos naši studenti nechtěli na tuto událost zapomenout. Místo tradičního vystoupení a soutěžení v tělocvičně si letos studentský parlament připravil online způsob měření sil mezí třídami. 


O víkendu se žáci mezi sebou utkali v turnajích v počítačových hrách. S hráči jste se mohli potkat buď jako účastník jedné z her, Minecraft, League of Legends nebo Counter Strike: Global Offensive, nebo celý průběh hry sledovat komentovaný v živém vysílání. Turnaj v počítačových hrách měl u studentů velký úspěch a setkal se s pozitivními ohlasy jak u hráčů, tak u sledujících. 


Stream z turnaje hry Minecraft můžete sledovat zde: https://www.twitch.tv/videos/802674321


Finále z COUNTER STRIKE:GLOBAL OFFENSIVE můžete shlédnout zde: https://www.twitch.tv/videos/805067225


V pondělí 16.11. vědomostní testy nahradila hra Dobyvatel, ve které soutěžili vybraní zástupci tříd v těchto oblastech: všeobecný přehled, přírodní vědy (fyzika, chemie, biologie, matematika), dějepis a zeměpis nebo více humanitní zaměření – literatura, umění, mytologie. Kdo získal správnými odpověďmi nejvyšší počet bodů, vyhrál.

Tento významný den si také studenti připomenuli shlédnutím filmu Případ Dr. Horáková, který je zařazen do projektu Jeden svět na školách. Reflexi a dojmům z tohoto filmu byl pak dále věnován prostor v hodinách dějepisu. 

Součástí doprovodného programu byla i anketa mezi studenty „Za co byste zvonili dnes“, jakožto analogie k událostem 17.11.1989. 

Velmi si vážíme iniciativy a práce studentského parlamentu, který i v těchto „nestandartních“ podmínkách dokázal připravit zajímavý program a propojit tak studenty celého gymnázia

Fotogalerie