Mezinárodní hodiny v AJ

Distanční výuka nabízela i mnohé možnosti, které nás v dřívější době ani nenapadly nebo ani nebyly realizovatelné.

Jednou z nich byla možnost setkat se v rámci hodin angličtiny ve virtuálním prostoru se studenty z jiných zemí a vyzkoušet si užitečnost znalosti tohoto jazyka, seznámit se s novými lidmi a zároveň představit svoji zemi i školu. Nejlepší spolupráce byla nakonec s polskými školami, takže studenti primy, sekundy, tercie i kvarty se postupně setkali v Poláky ze všech koutů této země. Níže je ukázka  z představení polského města Plock, odkud pocházeli účastníci našich společných online hodin:

V mezinárodní spolupráci se pokračovalo i na vyšším gymnáziu. Po prvním úspěšném setkání 3AB v rámci projektu Positive News se Srby z jazykové školy Oxford School z města Leskovac pokračovala naše spolupráce v oblasti mediálního vzdělávání. Tentokrát bylo naším tématem Fake News a studenti pracovali online na společném projektu pomocí digitálního nástroje Padlet - vytváření zpráv se satirickým podtextem. Společná práce vyústila v další setkání na ZOOMu, kde studenti pracovali v menším skupinách a měli tak možnost se seznámit se studenty z jiné země, ověřit si své jazykové znalosti a navázat nová přátelství.