Návštěva francouzských studentů na GT

Dne 15. 5. naši školu navštívilo téměř 60 studentů z francouzského gymnázia v Hagenau (Alsasko).

Skupina francouzských studentů se svými učiteli se u nás zastavili během své cesty mezi Prahou a Vídní. Spolupráce započala už v zimě, kdy jsme vytvořili česko-francouzské dvojice či trojice a ty si vyměnily dvojjazyčné e-maily (v angličtině a francouzštině, případně v angličtině a němčině). Po příjezdu do Tišnova Francouzi navštívili naši školu a po prohlídce města jsme pro ně uspořádali piknik s českými specialitami ve Farské zahradě. Odpoledne potom proběhlo velmi zdařilé mezinárodní utkání ve fotbalu a volejbalu. Návštěvu Francouzi zakončili prohlídkou kláštera Porta Coeli s průvodcem Tomášem Blahou.