Návštěva Österreich Institutu v Brně

Žáci 3. rořníků a septimy se v rámci hodin konverzace německého jazyka navštívili brněnskou pobočku Österreich Institutu, aby se seznámili s možnostmi, které tato organizace nabízí – především s jazykovými kurzy a mezinárodními jazykovými zkouškami, vhodnými pro jejich stupeň pokročilosti. Během programu si také vyzkoušeli poslechové cvičení úrovně B1. Z návštěvy si odnášeli nejen důležité informace, ale také nejnovější číslo časopisu Österreich Spiegel, plné zajímavého čtení i úkolů k procvičování němčiny.

Ani na zpáteční cestě žáci nezaháleli. Při procházce městem plnili předem připravené úkoly, aby si tak prakticky doplnili znalosti o pamětihodnostech a historii Brna.
Příjemnou náladu podpořila i atmosféra vánočních trhů v centru Brna.