Okresní a krajské kolo SLSŠ basketbalu

Dne 5.11.2019 pořádala naše škola okresní kolo sportovní ligy středních škol v basketbalu.

Okresní kolo SLSŠ basketbalu Tišnov

Zúčastnila se 3 družstva hochů – Gymnázium Tišnov, Gymnázium TGM Zastávka, SOŠ a SOU Kuřim a 2 družstva dívek – Gymnázium Tišnov, Gymnázium Šlapanice.

V soutěži hochů se na prvním místě umístilo Gymnázium Zastávka s počtem nastřílených bodů 132 a postoupilo tak do krajského kola, na druhém místě Gymnázium Tišnov s počtem nastřílených bodů 78 a na třetím místě skončilo SOU Kuřim s počtem bodů 27.

Družstvo dívek s převahou vyhrálo nad Gymnáziem Šlapanice a to 61 : 12 a také postoupilo do krajského kola, které se konalo 8.11.2019 v Brně.  Zde se utkaly s již známými soupeřkami – Gymnáziem Kyjov, Gymnáziem Vyškov a Gymnáziem Slovanské nám. Brno.

Výsledky:

G. Tišnov – G. Kyjov   36 : 17

G. Tišnov – G. Vyškov 26: 16

G. Tišnov – G. Slovanské nám.  12 : 23

Děvčata bojovala ze všech sil v tvrdém zápase především s Gymnáziem Slovanské nám. A podle výsledků skončila na druhém místě.

Děkujeme za sportovní reprezentaci školy basketbalistkám: Michaele Adamcové, Veronice Pololáníkové, Petře Knoflíčkové, Marii Chládkové, Petře Pokorné, Valentýně Peringerové, Veronice Láskové, Adéle Brázdové, Ester Sedláčkové, Angii Simonsové a Michaele Cibulkové.