Okresní kolo recitační soutěže

V prvních dvou letošních jarních dnech (22. - 23.března) proběhlo v prostorách MěKS okresní kolo recitační soutěže, které pomáhalo organizovat i gymnázium.

První den se utkali recitátoři ve třech kategoriích, jež odpovídají prvnímu stupni ZŠ.

Druhý den pokračovali starší žáci z 6. až 9. tříd v dalších dvou kategoriích.

Po oba dva dny výsledky pečlivě a zodpovědně hodnotila porota ve složení Mgr. Taťána Bílá, Kateřina Rakovčíková a Mgr. Pavel Hanák.

Jejich úkol byl náročný, neboť úroveň každého z vystoupení byla opravdu vysoká. Kromě vítězných tří míst v každé kategorii udělili také několikrát cenu poroty.

Soutěže se celkem zúčastnilo téměř 90 recitátorů. Ve třetí kategorii zvítězila naše žákyně Marie Hladká z primy a bude naši školu reprezentovat v krajském kole.

S náročnou organizací, zejména první den, velmi pomohli animátoři z Gymnázia Tišnov. K důstojnému průběhu celé akce jistě přispěly i vhodné prostory Městského kulturního střediska. Akce byla spolufinancována z prostředků SRP.

Již nyní se těšíme, že se k nám milovníci krásných textů příští rok vrátí.