Pohár rozhlasu 2022 ml.

Dne 4. 5. 2022 se družstva mladších chlapců a dívek nižšího gymnázia zúčastnila okresního kola Poháru rozhlasu, jež se konalo na atletickém stadioně Moravské Slavie Brno.

Soutěže mladších žáků a žákyň se zúčastnilo 16 škol z okresu Brno – venkov.

Mladší žáci ve velké konkurenci obsadili krásné 6. místo. Především je třeba vyzdvihnout výkon Tomáše Pohanky (4. nejlépe bodovaný závodník soutěže), který s přehledem zvítězil na trati dlouhé 1000 metrů, a to v čase 3:04.95. Pěkný výkon předvedla štafeta 4×60 metrů ve složení Jonáš Hála, Adam Ospalý, Richard Salaš a Gabriel Svoboda, kteří doběhli celkově na čtvrtém místě časem 33.39 s. Dalšími nepostradatelnými členy týmu byli Petr Štveráček, David Kaláb, Martin Muller a Ondřej Vévoda.

Mile překvapilo družstvo mladších žákyň, které obsadilo báječné 3. místo. Nejvíce týmu pomohla Marie Hladká, která přispěla 961 body a stala se tak šestou nejlépe bodovanou závodnicí celé soutěže. Ke stupňům vítězů přispěl celý tým děvčat v sestavě Viola Otiepková, Alice Ospalá, Veronika Janáková, Petra Strážnická, Kateřina Mašínská, Karolína Zapletalová, Karolína Jandová a Julie Veselská.

Všem žákům děkujeme za výbornou reprezentaci školy a gratulujeme k osobním rekordům.

Výsledky k nahlédnutí zde: https://online.atletika.cz/vysledky/64044