Ruštináři v Brně

20. 12. se skupina studentů 4.AB vydala na exkurzi do Brna.

Začali jsme návštěvou obchůdku Zolotoj ključik. Tam nám paní prodavačka dala ochutnat typické ruské bonbony Ptačí mléko a Miška (medvídek). Mnozí z nás si nakoupili i další speciality.

Dalším bodem programu byl fonetický workshop na Pedagogické fakultě MU. Paní doktorka A. Sokolova se svou kolegyní připravily zábavný program a nacvičily s námi správnou výslovnost tvrdého y, ruského š, ž a šč.

Nakonec jsme dostali fonetické vymalovánky.

Po workshopu jsme se přesunuli do pravoslavného kostela sv. Václava, který je, jak jsme se dozvěděli, jediný na světě postavený ve funkcionalistickém stylu. Sdílný pan protojerej Mgr. M. R. Moravský nás seznámil s principy pravoslavné víry, mluvil o jejím rozšíření ve světě, o své cestě k víře a ukázal nám i to, co se skrývá za ikonostasem, a odpověděl na naše dotazy. Někteří žáci ještě pokračovali na oběd do ruské restaurace Samovar.