Simulace Evropského parlamentu

Ve dnech 22. a 23. 11. 2018 se skupina našich studentů zúčastnila Simulace Evropského parlamentu.

Simulace Evropského parlamentu

Společně s dalšími asi 50 účastníky se rozdělili do politických frakcí, tak jak jsou rozděleni poslanci EP . V jednotlivých výborech se projednávaly aktuální otázky (např. problematika výsledků voleb v Maďarsku). Diskuze byly velmi živé a projevy plamenné. Druhý den proběhlo setkání se dvěma českými europoslanci a plenární zasedání parlamentu. Každý výbor přednesl výsledky jednání z předchozího dne a plenární zasedání hlasovalo o jeho návrhu.

V rámci této simulace probíhala i řečnická soutěž a 15 nejlepších řečníků vyhrálo zájezd do Bruselu či Štrasburku. S nimi pojede i náš student z kvarty Ctibor Prokop, který se sice neumístil, ale díky vlastní iniciativě byl organizátory vybrán pro doplnění počtu účastníků zájezdu.