Slavnostní odpoledne v Rajhradě

Ve čtvrtek 20. června byly v Památníku moravského písemnictví v Rajhradě vyhlášeny a předány ceny XIIII. ročníku literární soutěže Skrytá paměť Moravy, tentokrát na téma Moje místa. Tato soutěž má již své stále a respektované místo mezi literárními soutěžemi a naši studenti se do ní pravidelně zapojují. Lenka Prášková, studentka kvinty, zaslala svůj příspěvek do II. kategorie a byla pozvána na vyhlášení. Přestože letos nebyla oceněna, moc si slavnostní okamžiky užila a už se těší na příští ročník, do kterého se plánuje znovu zapojit.

Slavnostní odpoledne proběhlo v Památníku, v bývalém refektáři benediktinského kláštera, a pro všechny pozvané byl připraven bohatý kulturní program, kterým provázela Monika Brindzáková. Pro každou kategorii bylo nominováno pět studentů, kterým porota v čele s Olgou Jeřábkovou, rozhlasovou redaktorkou a novinářkou, udělila dvě ceny poroty a tři "medailová" umístění. Do soutěže bylo přihlášeno 230 soutěžních textů.

Ocenění studenti četli ukázky ze svých prací - vypravování a povídek a jednotlivá čtení byla proložena hudebními vstupy Dua Universe, houstlistky Anny Neugebauerové a harfenistky Kateřiny Štěpánkové.

Poté následoval pro všechny pozvané slavnostní raut, při kterém studenti mohli  sdílet zážitky nejen ze soutěže, ale také své literární zážitky a diskutovat o svých textech s porotou.