Matematický klokan

Výsledky soutěže v jednotlivých kategoriích

Dne 19. března 2021 se všichni žáci nižšího stupně a zájemci z vyššího stupně gymnázia zúčastnili soutěže Matematický klokan. Soutěž zaměřená na řešení logických úloh se letos konala online formou.
V kategorii Benjamin určené pro primu a sekundu zvítězil Jáchym Juránek z primy se ziskem 116 bodů, druhá byla Aneta Seberová (114 b.) ze sekundy a třetí Pavel Zachariáš (110 b.) rovněž ze sekundy. V kategorii Kadet soutěžili žáci tercie a kvarty. První 3 místa patří žákům z kvarty: 1. Apolena Juránková se ziskem 103 bodů, 2. Jan Klusoň, 3. Štěpán Gavanda.
Zájemci z 1. a 2. ročníků vyššího gymnázia měřili své síly v kategorii Junior a pořadí v této kategorii bylo následující: 1. místo- Markéta Vítková z kvinty (83 b.), 2. místo Tereza Štěrbová ze sexty, 3. místo Eliška Štěrbová z kvinty. V nejvyšší kategorii Student zvítězila Kateřina Šátková z oktávy se ziskem 64 bodů,
2. místo obsadil Martin Novotný a 3. místo Ondřej Vitula - oba ze třídy septima.