Sportovní vodácké kurzy 3. ročníků

Tradiční sportovní kurz třetích ročníků zaměřený na vodní turistiku proběhl ve dvou turnusech počátkem června (3.-7.6. a 10.-14.6.) v kempu Palcát u Plané nad Lužnicí. Žáci absolvovali etapy se stoupající technickou náročností na řekách Lužnice, Nežárka a Vltava. Navštívili také významná Jihočeská města Tábor, Český Krumlov, Třeboň a Jindřichův Hradec.

Kurzu se zúčastnilo 81 studentů tříd 3A, 3B a septimy, příjemné podmínky v prvním týdnu vystřídalo v druhém týdnu počasí chladné. Na řece ovšem bez deště a s nadstandardním stavem vody v řekách jsem absolvovali všechny etapy podle plánu.