Studentky na LF UK Hradec Králové

Studentky prozkoumaly vysokoškolské prostředí.

Podzimní kemp na LF UK v Hradci Králové

Lékařská fakulta v Hradci Králové připravila pro studenty gymnázií podzimní kemp, který jsme se spolužačkou absolvovaly v září. Skupina vybraných středoškoláků zde měla možnost nahlédnout do studia medicíny.

Studenti byli rozděleni do malých skupinek a postupně jsme absolvovali prohlídky ústavů a lékařských pracovišť FN, kde nás seznámili například s anatomií, biofyzikou a farmakologií a jednotlivými odděleními nemocnice. V rámci nového simulačního centra jsme si vyzkoušeli i vyšetření nemocného a získali tak nové znalosti. Po celou dobu prohlídek byl všem k dispozici medik z vyššího ročníku, který ochotně odpovídal na otázky týkající se studia i studentského života v Hradci.

Kemp končil seminářem ,,Proč studovat medicínu právě v Hradci“, na kterém se nám dostalo množství tipů a rad k přijímacím zkouškám z jednotlivých předmětů.

Děkujeme za příležitost prozkoumat toto vysokoškolské prostředí včetně kolejí a menzy.

Maturantka G Tišnov