Terciáni v tišnovské hasičce

Hasičský záchranný sbor ČR chrání životy, zdraví obyvatel a majetek před požáry a poskytuje pomoc při mimořádných událostech.

Všichni víme, že jakmile dojde k dopravní nehodě, právě hasiči bývají na místě první.

Víte, že:

• hasič po zaznění signálu musí do dvou minut sedět oblečený ve vyjetém autě před hasičskou zbrojnicí?
  • tišnovští hasiči mají jeden z největších hasebních obvodů v ČR?
  • každý den se učí  a opakují si znalosti, aby je žádná mimořádná událost nezaskočila?
  • hasič musí zvládnout 40 kliků a 20 shybů?
  • hasiči ovládají přepočty ve fyzice a mají docela slušný přehled v chemii?
  • řadovým hasičem se může stát člověk s maturitou, ale na velitele se studuje na Vysoké škole báňské v Ostravě?

Nejen tohle, ale mnohem více se dozvěděli žáci tercie na exkurzi u hasičů. Vrcholným bodem celého horkého dopoledne bylo vyzkoušení si manipulace s hadicí a hašení vodou, která mnohým sloužila i jako osvěžení v horkém letním dni.

Tišnovským hasičům děkujeme za čas, perfektní výklad a nezapomenutelné zážitky.