Tišnovská šifra pro ZŠ Smíškova

Žákovský miniprojekt žáků kvarty měl ve svém zadání podmínku spolupráce s jinou školou. Žáci proto požádali o spolupráci místní základní školy.

Během čtvrtečního dopoledne doprovodili žáci kvarty po své šifrovací hře Tišnovská šifra žáky třídy 7.B ze ZŠ Smíškova spolu s jejich vyučujícími. Seznámili je s pravidly hry a pokud si žáci nevěděli rady s šifrou, byli jim nápomocni i radou. Celou hru si žáci obou škol velmi užili a v závěru čekaly hosty ze základní školy pamětní listy, které jim budou tuto červnovou akci připomínat.

Dopolední setkání žáků z obou škol je také důkazem toho, že se můžeme setkávat nejenom v rámci dnů otevřených dveří a přijímacích zkoušek, ale také touto neformální a zábavnou formou.

Děkujeme vedení ZŠ Smíškova za vstřícný přístup v průběhu přípravy celého miniprojektu a za možnost zrealizovat "šifrovací" dopoledne.