Tišnovská šifra - projekt třídy KVARTA

Žáci třídy kvarta pracovali celý rok na miniprojektu, který je zapojen do Jihomoravského projektu KaPoDaV. V nejbližších dnech připravují spuštění hry s QR kódy, která vás zavede na zajímavá místa v Tišnově.

Projekt KaPoDaV je zaměřen na rozvoj kariérového poradenství, podnikavosti, kreativity a tvořivosti žáků. Třída kvarta si jako téma svého miniprojektu vybrala aktivitu, která je dnes mezi lidmi velmi oblíbená - šifrovací hru. Ta vás zavede na zajímavá místa ve městě i jeho okolí. Pomocí QR kódů se můžete připojit na internetové stránky, na kterých najdete nejenom informace o místě, ale také zajímavé šifry.

Na miniprojektu pracovali žáci téměř samostatně - od prvního nápadu, přes vyhledávání informací, jednání s úřady a přípravu návrhů až po přípravu výběrových řízení a jejich realizaci. Pozice pedagoga byla v této celoroční aktivitě pouze poradní, žáci sami si dohodli termíny všech jednání a tato jednání sami vedli, po konzultaci s vyučujícími také samostatně připravili  šifry a informace o jednotlivých místech. V nejbližších dnech připravují spuštění hry.

Miniprojekt je financován z prostředků projektu KaPoDaV. Děkujeme všem, kteří nás podpořili radou, sponzorským příspěvkem nebo jen vírou v práci a záměr žáků.