10. ročník turnaje ve florbalu „O putovní pohár hejtmana JmK“

Dne 3. dubna 2019 zorganizovalo Gymnázium Tišnov již 10. ročník turnaje ve florbalu „O putovní pohár hejtmana JmK“.

Zahájení turnaje
Zahájení turnaje

Záštitu nad tímto turnajem převzal hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek. Jihomoravský kraj také poskytl mimořádnou dotaci na dokrytí nákladů turnaje. Turnaj byl zahájen slavnostním nástupem všech družstev a tanečním vystoupením dívek s obručí. Zúčastněné hráče a diváky přivítala ředitelka tišnovského gymnázia PhDr. Barbora Holubová.

Sportovního klání se zúčastnilo sedm družstev vybraných gymnázií okresů Jihomoravského kraje, která byla rozlosována do dvou skupin. 

Skupina A: Gymnázium tř. Kpt. Jaroše - Brno, Gymnázium TGM Zastávka a Gymnázium Tišnov. 

Skupina B: Gymnázium Křenová -Brno, Gymnázium Břeclav, Gymnáziu Šlapanice, Gymnázium Blansko.

Družstva ve skupinách hrála systémem „každý s každým“. Vítězem skupiny A se stalo brněnské Gymnázium tř. Kapitána Jaroše, na druhém místě skončilo Gymnázium Tišnov. Ve skupině B zvítězilo Gymnázium Blansko, na druhém místě se umístilo brněnské družstvo Gymnázia Křenová. 

Semifinále se odehrávalo v napjaté atmosféře budoucích vítězů a družstva bojovala ze všech sil. O třetí a čtvrté místo se utkala družstva Gymnázia Křenová a Tišnov. Po nerozhodném výsledku, v prodloužení, zvítězilo Gymnázium Tišnov 3:2 a obsadilo zaslouženě třetí místo v turnaji.

Družstvo Gymnázia Tišnov

O první a druhé místo v turnaji bojovala družstva Gymnázia Blansko a tř. Kapitána Jaroše. Opět se nastavovalo a po urputném boji zvítězilo Gymnázium tř. Kapitána Jaroše, kteří se stali novými držiteli putovního poháru.

Poháry vítězům, diplomy a upomínkové předměty, věnované hejtmanem Jihomoravského kraje, předala opět ředitelka tišnovského gymnázia.

Jubilejní 10. ročník přinesl bohaté sportovní zážitky, nová přátelství a všechna družstva přislíbila účast v dalších ročnících turnaje.     

  

Děkujeme všem našim hráčům a trenérovi za skvělou hru a reprezentaci naší školy.

Video

Pro zobrazení tohoto obsahu je nutné přijmout marketingové cookies. Klepnutím na tlačítko soubory povolíte a obsah bude možné zobrazit.