Úspěch našich studentů v soutěži Jeden den hejtmanem

Trojice studentů septimy se umístila na 2. místě v prestižním klání studentských kandidátů na hejtmana Jihomoravského kraje.

Studentský tým s hejtmanem Janem Grolichem

Cílem soutěže Jeden den hejtmanem je umožnit studentům středních škol zajímajícím se o politiku nahlédnout do zákulisí kandidatury na politické funkce, tvorby volebního programu a politického marketingu. Martin Baumann v roli kandidáta a Jiří Gregor s Janem Rainerem v roli jeho poradců absolvovali náročný proces přípravy vlastní kampaně a programu, v čemž jim napomohly též dva intenzivní politologické a ekonomické semináře na příslušných fakultách MUNI. Samotná soutěž pak sestávala z debaty kandidátů a následně prezentace jejich kampaně a programu. Komise, jejímž čestným předsedou byl sám jihomoravský hejtman Jan Grolich, ocenila práci našeho týmu udělením skvělého druhého místa, s nímž je spojena též nemalá finanční odměna. Slavnostní vyhlášení výsledků několikaměsíční soutěže proběhlo za účasti pana hejtmana v zasedacím sále Zastupitelstva JMK v Brně dne 21. března 2023.