Úspěch studentů v letošním ročníku Ekonomické olympiády

Studenti naší školy Jakub Šír ze 4.A a Radek Pokorný ze 3.B postoupili do národního kola Ekonomické olympiády, které proběhlo v pátek 7. června v ČNB v Praze.

Do školních kol se přihlásilo téměř 28 tisíc účastníků. Z Jihomoravského kraje, ve kterém soutěžilo 112 studentů, tak patřili naši hoši mezi osm postupujících soutěžících, Jakub Šír byl v kraji druhý. V Praze se sešlo 50 nejlepších řešitelů z celé České republiky. Po dopoledním soutěžním testu bylo vybráno deset nejúspěšnějších, kteří pak ještě pokračovali k ústním pohovorům. A pět nejlepších soutěžících postoupilo do Mezinárodní ekonomické olympiády v Řecku. Kromě hlavních cen byly vyhlášeny také ceny některých institucí, které se podílely na organizaci soutěže.

Kromě samotné soutěže čekal na studenty velmi bohatý odborný a večer i společenský doprovodný program.