Expedice DOFE

První dvě expedice Ceny Vévody z Edinburghu jsou za námi. Jaké to bylo?

První dvě expedice zdolaly úspěšně svou trasu a splnily stanovené cíle v rámci mezinárodního programu DOFE, tedy Ceny Vévody z Edinburghu. Studenti obou skupin si pro své expedice vybrali lokalitu Moravského Krasu, kde během dvou dnů ušli téměř 30 km s batohem na zádech. V tom si nesli vše potřebné (spacák, jídlo, oblečení, lékárničku, vařič atd.) a spoléhat se mohli jen sami na sebe, neboť s učiteli se setkávali jen na kontrolních stanovištích. Trasy bylo potřeba si pečlivě naplánovat, stejně jako jídlo, protože podmínkou bylo uvařit alespoň jedno teplé jídlo denně.

První skupinka (vybraní žáci z 1.A,1.B, Kvinty a 2.B) vyrazila už v pondělí 23. 5. s cílem prozkoumat volně přístupné jeskyně Moravského krasu. Mimo to si vyšlápli i na Nový hrad u Adamova. Před nočním deštěm se pak ukryli v jeskyni Jáchymka, kde si večer zpříjemnili hrou na kytaru.

Druhá skupinka (vybraní žáci Kvarty) se vydala na cestu ve čtvrtek 26. 5. Na své trase studenti navštívili propast Macochu, přespali v Kempu u rybníka Olšovce a na závěr prozkoumali bývalý písečný lom v Rudicích. I přes zjevnou náročnost trasy si nicméně své volné chvíle vyplňovali pinkáním s volejbalovým míčem.

Obě expedice zdolaly náročné trasy, studenti vystoupili ze své komfortní zóny a zvládli splnit všechny stanovené cíle. Moc gratulujeme. Určitě také odjížděli bohatší o dobrodružné zážitky, ale i o nabyté zkušenosti a tábornické dovednosti.