Vánoční trhy 2019

v pátek 13.12. uspořádala třída kvinta charitativní akci vánoční trhy

Trhy 2019

Předvánoční čas je tou správnou dobou  pro dobré skutky. Proto v pátek 13.12. třída kvinta uspořádala charitativní akci vánoční trhy, které mají na naší škole dlouholetou tradici. Studenti školy v rámci hodin výtvarné výchovy připravili drobné dárečky, které bylo možné zakoupit. Kvintáni připravili sladké i slané dobroty , které se zde také prodávaly. Zájemci se mohli zapojit do akce Pozitivní vánoční přání. Napsali vánoční přání pro děti či dospělé, kteří budou prožívat vánoční svátky  bez svých rodin  a tato přání jim byla rozdána.

Přestože ceny byly symbolické, po zaplacení všech nákladů jsme získali  15 607 Kč. Tuto částku 18.12. 2019 studenti kvinty předali jménem gymnázia v Tišnově  zástupcům Domova sv. Alžběty na Žernůvce, kde pečují o seniory vyžadující pravidelnou pomoc a péči. Děkujeme všem studentům, vyučujícím a zaměstnancům školy, kteří svým nákupem na trzích přispěli na dobrou věc.