Výlet do Terezína

V pátek 17. září se více jak čtyřicetičlenná skupina studentů z Gymnázia Tišnov vypravila na dlouhou cestu.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Navzdory náročnější organizaci kvůli proticovidovým opatřením se podařilo zrealizovat exkurzi do bývalého koncentračního tábora v Terezíně. Ranní start i celá cesta proběhly bez problémů a po příjezdu byli studenti rozděleni na dvě skupiny. Následovala asi tříhodinová prohlídka celého areálu spojená s výkladem a proložená sledováním krátkého filmu, který čerpal jak  z obrazového materiálu natočeného nacisty, tak z obrázků a ilustrací terezínských vězňů. 

Po prohlídce terezínského ghetta následoval  přejezd k Malé pevnosti, bývalého vězení gestapa, krátká pauza na oběd a opět prohlídka celého prostoru propojená s přednáškou. Po třetí hodině odpolední nás už čekal odjezd a tentokrát kvůli několika kolonám o něco delší cesta do  Tišnova. 

Navzdory náročné cestě však zúčastnění studenti hodnotí celou exkurzi jako velmi přínosnou a přinášející mnohé jinak nezprostředkovatelné dojmy. I z hlediska vyučujících dějepisu se jednalo o  důležitý příspěvek k výuce moderních dějin a moc doufáme, že v podobných exkurzích bude v budoucnu možné pokračovat.

Za organizátory

Mgr. Jana Vykoukalová