Zahájení soutěže Den hejtmanem

Také v letošním roce se uskuteční soutěž Den hejtmanem a naše škola bude opět při tom.

Společné foto s panem hejtmanem
Společné foto s panem hejtmanem

V úterý 7. listopadu 2023 byl v jednacím sále Zastupitelstva Jihomoravského kraje za přítomnosti pana hejtmana, odborníků z politologie či ekonomie a zástupců České televize Brno zahájen nový ročník prestižní soutěže simulující kandidaturu ve volbách do krajského zastupitelstva. Za naši školu se tentokrát zúčastní tým složený ze studentů septimy - Rostislav Vermouzek, Vojtěch Ondráček a Štěpán Chalupník. V nejbližších měsících náš tým čeká mnoho nelehkých úkolů - vytvoření vlastního volebního programu a celé kampaně včetně natočení klipu a prezentace pro sociální sítě, následně debata s ostatními kandidáty a představení vlastního programu a kampaně před porotou. Přejeme jim proto hodně sil a mnoho skvělých nápadů v klání s ostatními školami, kdy vítězný tým získá kromě finančního ohodnocení též možnost strávit jeden pracovní den po boku hejtmana našeho kraje.