Zájezd do Anglie - Shakespearův kraj

Na začátku školního roku jsem se zúčastnila šestidenního školního zájezdu do Anglie.

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie

Ráno 5.9. jsme se sešli před budovou Riegrova, naložili zavazadla a nastoupili jsme do autobusu. Po dlouhé, únavné cestě jsme se konečně dočkali a dorazili jsme do cílové destinace prvního dne – Londýna. V hlavním městě Velké Británie jsme nastoupili na loď, která zde slouží jako často využívaná veřejná doprava. Ještě na lodi jsme byli schopni zahlédnout Tower Bridge, který jsme podjížděli a po vylodění se šli podívat na Big Ben a britský parlament, London Eye, Buckingham Palace, Westminster Abbey, a nakonec jsme prošli centrem Londýna až na Trafalgar Square. Následně jsme se dostali na Leicester square, kde jsme si dali rozchod. 

Na konci dne jsme dojeli do Stratford upon Avon, kde si nás rozebrali hostitelské rodiny a my konečně zalehli do postelí. 

Druhý den jsme jeli do Worchesteru. Nejdříve jsme se podívali na katedrály a poté jsme pokračovali do čokoládovny Cadbury, kde jsme šli na prohlídku továrny. Den jsme zakončili na zřícenině renesančního paláce Kenilworth Castle. 

Následující den nás autobus dovezl do města Coventry, kde jsou trosky válkou poničené katedrály. Další zastávkou byl Warwick Castle, který byl plný zajímavostí. Voskové figuríny, které zde najdete, vypadají sice trochu děsivě, ale skvěle vám ukáží, jak tady lidé ve středověku opravdu žili. Poslední zastávkou dne byla prohlídka kostela Holy Trinity a rodný dům Williama Shakespeara ve Stratfordu. 

Poslední den nás čekal Oxford – známé univerzitní město. Zde jsme si prohlédli Christ Church College – jednu z nejznámějších kolejí oxfordské univerzity. Ještě než nám přijel autobus a my se museli rozloučit s Velkou Británií, jsme dostali osobní volno na nákup jídla nebo dárků na cestu zpět do České republiky a na naši vlastní prohlídku Oxfordu. 

Cesta zpět byla klidná. Většina žáků byla unavená, ale plná krásných zážitků, a všichni jsme si lámali hlavu nad tím, jak je možné, že tento zájezd tak rychle utekl.