Zájezd do Francie

Ve dnech 17. - 22. 9. 2018 výběr našich studentů navštívil francouzskou Provence.

V Nice jsme se mimo jiné podívali do cukrářství Florian, které je známé nakládáním okvětních plátků květin do cukru. Navštívili jsme také pravoslavnou katedrálu a stihli se i vykoupat v azurově modrém moři. Další den jsme si v Avignonu prohlédli papežský palác i slavný most. Přesunuli jsme se do Nimes, kde na nás kromě antických pamětihodností (aréna, amfiteátr, antický chrám Maison Carée) čekaly české studenty, které zde studují na gymnáziu. Společně jsme strávili příjemné chvíle a dozvěděli se, jak to na francouzské škole chodí. Náročný den jsme završili prohlídkou akvaduktu Pont du Gard.

Následujícího dne jsme obdivovali krásy vesničky Les Baux-de-Provence a účastnili se promítání obrazů Picassa a španělských mistrů na zdech bývalého dolu. Zajeli jsme do oblasti Camargue, proslavené divokými koňmi a býky, plameňáky a, bohužel, i komáry.

Poslední den jsme strávili v Monacu, kde jsme si prohlédli zajímavé mořské tvory v akváriích Oceánografického muzea i honosné interiéry knížecího paláce. Závěrečné koupání bylo pro mnohé v horkém dni vítaným osvěžením.