Zájezd do Německa

Na začátku května se někteří žáci naší školy zúčastnili jednodenního zájezdu do Německa.

zájezd Drážďany

První zastávkou byl zámek Pillnitz s přilehlými nádherně rozkvetlými zahradami a palmovými skleníky, které si všichni prošli. Pokračovali jsme dále k pohádkovému zámku Moritzburg, kde se natáčely slavné Tři oříšky pro Popelku. Posledním a vrcholným bodem programu byly Drážďany, nazývané perla na Labi, kde jsme prošli centrum města, podívali se do kostela Frauenkirche, viděli Semperovu operu a přes královský palác se dostali až k slavnému komplexu Zwinger, kde se nachází spousta uměleckých sbírek. Po pěkném výkladu paní průvodkyně měli všichni účastníci volno k samostatné prohlídce města, nákupu suvenýrů  nebo posezení u kávy a místních specialit.