Čerpání dotací z projektu EU peníze středním školám

Naše škola se zapojila do operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost – EU peníze středním školám. Projektová žádost byla podána na podzim roku 2011 a nese název Zkvalitnění výuky s využitím ICT. Za počátek projektu byl zvolilen 1. červen 2012, konec v květnu 2014. Hlavním cílem projektu je podpořit zejména technické a přírodovědné předměty jako jsou fyzika, matematika, chemie, biologie a IVT.

Čerpání dotací z projektu EU peníze středním školám

Gymnázium touto cestou bude čerpat celkem 1 472 586 Kč. Z těchto peněz jsme již pořídili moderní výpočetní techniku, několik videokamer a fotoaparátů, měřicí pomůcky do fyziky a jazykové kurzy pro učitele angličtiny v rámci DVPP.

Za zmínku stojí i fakt, že se do celého dvouletého procesu zapojí i samotní učitelé, kteří tvoří inovativní učební materiály (digitální učební materiály neboli DUM). Celá pracovní skupina sestává z 18 učitelů, kteří budou vybaveni notebooky pořízenými také z peněz tohoto projektu. Tyto inovativní materiály budou sdíleny mezi kantory na školním serveru a používány v běžných hodinách. V souvislosti s touto modernizací výukových postupů bychom rádi do budoucna navázali tvorbou školního e-learningového portálu Moodle a zajistili tak studentům využívání dalších nových forem výuky a testování.

Dalším cílem projektu je vybavení kmenových učebnen projekční technikou s širokoúhlými plátny. Tím vylepšíme podmínky pro vzdělávání naších studentů a zároveň budeme moci inovovat učební postupy v běžných hodinách. Učitel tak bude moci používat elektronické výukové materiály v kterékoli učebně pomocí svého notebooku, který připojí přes WiFi do počítačové sítě a do internetu.

Dále máme v rámci tohoto projektu zmodernizovanou stávající učebnu informatiky, neboť současné počítače v ní již dávno přesluhovaly a studenti a učitelé se v průběhu výuky potýkaly s různými technickými potížemi typickými pro zastaralé počítače. Nové počítače mají současnou verzi operačního systému na trhu, vícejádrový procesor, 4GB operační paměti, výkonnou grafiku vhodnou pro úpravu digitálního videa, nové širokoúhlé LCD monitory.

Realizační tým je veden těmito pracovníky:

• Mgr. Zuzana Sendlerová - manažerka projektu
  • Ing. Radomír Hort - IT manažer projektu