Matematický klokan

Dne 22. března se konala soutěž Matematický klokan zaměřená na řešení logických úloh. Zúčastnili se jí všichni žáci nižšího a zájemci z vyššího stupně gymnázia. V kategorii Benjamin určené pro primu a sekundu zvítězili se shodným bodovým ziskem 111 bodů Jaroslav Špaček a Roman Süsser ze sekundy, 3. místo obsadil Patrik Komůrka z primy. V kategorii Kadet soutěžili žáci tercie a kvarty. Vítězkou této kategorie se stala Markéta Ondráčková z kvarty, 2. místo obsadil Vítek Vendelín z tercie, 3. místo Petra Strážnická z kvarty. Žáci 1. a 2. ročníků vyššího gymnázia soutěžili v kategorii Junior a pořadí je následující: 1. místo - Martin Kalda ze 2.A, 2. místo – Pavel Zachariáš, 3. místo – Aneta Šunková (oba ze třídy kvinta). V nejvyšší kategorii Student zvítězil Daniel Mačák ze septimy, 2. místo obsadil Pavel Gajdoš ze 4.A a 3. místo Ondřej Cacek z oktávy.