Kariérové poradenství

Mgr. Martina Havlátová

Poradenství v oblasti výběru profese na naší škole zahrnuje zajištění informovanosti a osobní konzultace související s výběrem volitelných předmětů, studijní profilace a výběru vysoké školy. Nabídka jednotlivých volitelných předmětů je uvedena vždy u příslušné komise, dále zajišťujeme časový harmonogram a ověření přihlášek na VŠ. Kromě toho pořádáme prezentace jednotlivých fakult a institucí.

Patří sem i vyhledávání silných stránek, sebepoznání studentů, mediální gramotnost, spolupráce s předmětovými komisemi, apod. Realizujeme setkání se zajímavými lidmi pro studenty napříč ročníky.

Neméně důležitou součástí práce je administrativní zajištění, vyhledávání lektorů a praktické provedení studentů jejich pracemi Středoškolské odborné činnosti (SOČ), včetně korektur a příprav na obhajoby. Jsou vyhledáváni talenti a studentům jsou zprostředkovávány informace o mimoškolních aktivitách.

Realizované akce

• Fake News - program Zvol si info - mediální gramotnost
  • Veletrhy vzdělávání
  • Kurzy na TSP