Koordinátor podnikavosti

Mgr. Jana Rohlínková

Pozice koordinátorky podnikavosti byla do ŠPP začleněna ve školním roce 2018/2019 v souvislosti s realizováním projektu KaPoDaV – Podpora kariérového poradenství, podnikavosti pro udržitelný rozvoj a dalšího vzdělávání v Jihomoravském kraji.

Náplní práce je vyhledávání informací z oblasti podnikavosti a inovačních projektů. Koordinátorka spolupracuje s kariérovou poradkyní, předmětovými komisemi a třídními učiteli především se zřetelem k předmětům, které podporují podnikavost a kreativitu. Vyhledáváme možnosti programů a projektů přispívajících k rozvoji podnikavosti, nabídku studentských stáží, sledujeme nabídku ke spolupráci u budoucích zaměstnavatelů v regionu.

Dále využíváme nabízené programy JMK v souvislosti s podporou podnikavosti a sledujeme dotační programy v téže oblasti.

Připravujeme Školní program rozvoje podnikavosti a využíváme příklady dobré praxe z jiných škol.

Realizovali jsme:

Certifikace Finančně gramotná škola

Školní žákovskou firmu (JA Firma)

FabLab Experience – mobilní digitální laboratoř v Tišnově

Program Firemní dny JMK

Program Inspirací k podnikání

Miniprojekt Tišnovská šifra (šifrovací hra po Tišnově)

Projekt Můžeš podnikat

Aktuality, související články

V pondělí 10. června se uskutečnil tradiční projekt Kvarta pro tercii. Kvartáni rozdělili...

Máte dotaz? Napište nám

Zadejte prosím Vaše jméno